Menü

Hakkımızda

Kıble Dağı Turizm ve Gayrimenkul Yatırım Şirketi, Türkiye’nin Rize ilinde kurulan ilk Arap şirketidir, Türkiye’nin kuzeyindeki Rize şehrinin merkezinde yer almaktadır. Şirketimiz, Ürdün, Yemen ve Türkiye’den deneyimli insanlar ve iş adamları arasında vizyon ve fikirlerin bir araya gelmesiyle 2018 yılının başında kuruldu, Allah’ın izniyle birçok stratejik planın ve geleceğe yönelik öncü projelerin temellerini atmak için.

Şirketimizin adı çok dikkatli seçilmiştir, Türk kuzeyinde ve özellikle Rize şehrinde çok ünlü bir yer olan (Kıbledağı). Kıble Camii, o bölgenin en güzel köylerinden biri olan Güneysu köyünde 1131 m yükseklikte Kıble Dağı’nın tepesinde yer almaktadır. Aynı zamanda yönetimimizde benimsediğimiz birçok çağrışımları da içinde barındırmaktadır ki bunların en önemlisi işimizde daima ön planda ve zirvede olmamız için azimli insanlar olmaktır. Ayrıca gerçek İslam dinimizin ilkelerine bağlılığımız işimizin özüdür ve bu, gezilerimizde ve turizm programlarımızda sunduğumuz hizmetlerimizde, kalbi sevindirici ve Yüce Rab’bi öfkelendirmeyen açıkça görülmektedir.

Şirketin lokasyon seçimi de dikkatli bir çalışmaya dayanılarak yapılmış ve bölge ve çevresi hakkında derin bilgiler toplandıktan sonra birçok farklı nedenden dolayı Rezi şehri seçilmiştir. Bu sebeplerin en önemlilerinden biri de o bölgeye Arap turistleri çekecek bir turizm firmasının olmamasıdır, ve bilgi toplama sırasında öğrendik ki, Türkiye’nin kuzeyindeki ayırt edici turistik bölgelerin çoğu, Uzungel Gölü, Ayder Yaylası, Ovit Tepeleri gibi Rize eyaletine veya şehir merkezine yakın bölgelere ait. Rize Uluslararası Havalimanı’nı da unutmayalım, havalimanının Rize merkeze ve Gürcistan sınırlarına yakın konumu, ulaşımı kolaylaştırma ve ziyaretçiler için maliyet tasarrufu sağlama konusunda geniş bir etkiye sahip olacaktır. Rize şehrine gelince, Türkiye’nin en muhafazakar şehirlerinden biri olarak kabul edilir. İnsanları, genellikle ziyaretçilere ve özel olarak Araplara karşı olan cömert konukseverlik ve yardım sevgisi ilişkilerinde açıkça görülen dinlerinin öğretilerine ve eski geleneklerine bağlıdır. 

Şirketimiz performansını geliştirmek ve iş çevresini genişletmek için çalısmaktadır. Bu nedenle Türkiye’nin kuzeyindeki turizmde (Trabzon / Rize / Ordu / Artvin…vs) uzmanlaştık, Cumhuriyet genelinde turizmin ideal ve düşünceli bir şekilde yayılması için ilk adım attık. Ardından iç turizmden dış eğlenceli turizme ve dini turizmine (Umre, Hac, Mescid-i Aksa Ziyareti…).

İş kadrosu ise özenle ve dikkatli seçilmiştir. Ahlak, işe bağlılık ve başkalarıyla iyi iletişim, çalışma takımında aradığımız en önemli özelliklerdir. Bunu eğitimle, ödüllerin dağıtılmasıyla ve çalışanların rahatlığına yönelik kaygılarla destekliyoruz. 

Şirketimiz (Kıbledağı Şerketi) inşallah önümüzdeki birkaç yıl içinde Türkiye’deki turizm ve yatırım şirketlerinin ön saflarında yer alacaktır. Önce Allah’tan, sonra da dilediğimiz vizyona ulaşmak için ısrarımızdan güvenimizi alıyoruz. Allah’ın izniyle başarımızın yolu olan misyon ve değerlerimize bağlıyız.


Vizyonumuz

Turizm ve emlak hizmetlerimizin umduğumuz en uzak yere ve aradığımız en erken zamana ulaşması için, zanaatkarlığı ve profesyonelliği en üst düzeyde ve en iyi şekilde koruyarak özenle, inançla ve ustalıkla çalışmak.

Misyonumuz

Misyonumuz, müşterilerimize en kaliteli ve en iyi hizmeti sunmak, onların zevklerine en yakın ve onlar için en uygun maliyetli en uygun turizm programlarını tasarlamaktır.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Kıbledağı Turizm Canlı Destek
Whatsapp üzerinden bize sorun.
Müşteri Temsilcisi 1
Türkçe Destek
Online
Müşteri Temsilcisi 2
Arabia & English Support
Online