Çocuklu aileler için kış tatilirotası hazırlanırken hem ekonomik şartlara hem de çocuklar için sunulan özel aktivitelere göre karar verilir. Çocuklu ailelerin tatil yapmasında dikkat edilen en önemli unsurlardan birisi de güvenliktir. Güvenli bir alanda çocuklar ile vakit geçirmek birçok ebeveynin ilk tercihi oluyor. Bu sebep ile de hazırlanan turlar ve rota rehberleri de bu durum göz önünde bulundurularak planlanıyor.

Çocuklu aileler henüz kış ayında nereye gideceğine karar vermemiş ise Türkiye’nin ünlü kayak merkezlerini inceleyebilirler. Birçok ailenin ilk tercihleri olan kayak merkezlerinde hem çocuklar hem de ebeveynler için ayrı ayrı ve birlikte hazırlanan birçok aktivite yer alıyor. Çocuklar ile vakit geçirmek kadar eşlerin birbiri ile de vakit geçirmesi önemli olduğu için hazırlanan turlar çok yönlü olarak planlanıyor. Kış aylarında aileniz ve sevdikleriniz ile tercih edebileceğiniz bazı rotalar şunlardır:

·         Uludağ Kayak Merkezi

·         Palandöken Kayak Merkezi

·         Bansko

·         Finlandiya & Rovaniemi

Yurt içinde mi yoksa yurt dışında mı tatil yapacağınıza karar verdikten sonra ister Uludağ Kayak Merkezine gidebilir isterseniz de tercihinizi Finlandiya & Rovaniemi yönünde yapabilirsiniz. Çocuklu ailelere özel kış tatili planlaması yaparken hem çocukların eğlenebileceği hem de ebeveynlere de hitap eden bir program hazırlamak oldukça önemli. Her yaş grubuna hitap eden yerlerde ailecek tatil yapmanın zevki ise başka hiçbir yerde yok.

Uludağ Kayak Merkezi

Uludağ’da kış tatili yapmak birçok çocuklu ailenin ilk tercihleri arasında bulunuyor. Özellikle çocukların ara tatil döneminde sık sık tercih edilen Uludağ kayak merkezinde hem yurt içinde kalmak hem de kar tatilini değerlendirmek mümkün. Çoğunlukla 1 ya da 2 hafta süreler ile Uludağ Kayak Merkezi tercih edilse de sadece hafta sonları kaçamak yapmak için de giden büyük bir kitle vardır. İstanbul’a yakın olması dolayısıyla Türkiye’de yaşayan birçok kişi, Uludağ kayak merkezine hafta sonları bile rahatça gidebilmektedir.

Yurt dışından da birçok turisti ağırlayan Uludağ kayak merkezinde istediğiniz kadar tatil yapabilir ve çocuklarınızla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ailelere özel planlanan turlar ve aktiviteler ile hiçbir anı boş geçirmenize gerek yok.Çocuklarınız ile çıkacağınız bu tatilde birbirinden güzel anılar ile evinize döneceksiniz. İster kısa süreli isterseniz de uzun süreli tatil planlarınızda eğer kış için 1 rota arıyorsanız içerisinde mutlaka Uludağ kayak merkezinde yer almalı.

Kış ayları yaklaşmasına rağmen hala nereye gideceğine karar veremeyen birçok aile son dakika Uludağ kayak merkezine gitmeyi tercih edebilmektedir.Hem ulaşımın kolay olması hem de içerisinde birçok tesisi olmasından dolayı aileler tarafından sıkça gidilen bir yerdir. Sunulan avantajlar ve yüksek aktivite oranından dolayı Türkiye içerisinde kış turizmine hitap eden en köklü ve güvenli yerlerden biri de Uludağ Kayak Merkezidir.